Każda zakupiona mata to 5 nowych drzew i kolejny krok w ocaleniu ziemi!

Korek z którego pochodzą nasze produkty  pozyskiwany jest w procesie okorowania pni drzew, których kora stopniowo naturalnie odrasta a jego ekstrakcja nie szkodzi drzewu. Oznacza to, że drzewa te żyją ponad 200 lat będąc naszą zieloną alternatywą dla lepszego, czystego i zrównoważonego świata.

To jest nasz przewodni cel, ale co jeszcze możemy zrobić aby  pomóc powstrzymać globalny wzrost temperatury poniżej kluczowego limitu 2 °C?

Bilion drzew na ziemi!

Dlatego razem z Wami oraz fundacją “The Trilion Tree Campaign”

chcemy zmieniać świat na lepsze www.trilliontreecampaign.org

sadzimy drzewa corkamor
drzewa corkamor

Obecnie na całym świecie istnieją trzy biliony drzew. Na świecie jest miejsce dla nawet 600 miliardów dojrzałych drzew bez konkurowania z gruntami rolnymi. Aby przywrócić te drzewa, musimy posadzić co najmniej bilion drzew, ponieważ niektóre nie przetrwają. Ponadto musimy chronić 170 miliardów drzew w bezpośrednim ryzyku zniszczenia. Są to kluczowe magazyny węgla i ekosystemy niezbędne do ochrony różnorodności biologicznej.

Bilion drzew może wychwycić 25% wszystkich emisji CO2 wytwarzanych przez człowieka, a tym samym pomóc utrzymać globalny wzrost temperatury poniżej kluczowego limitu 2 ° C.”

Feel the difference and Make the difference!