Każda zakupiona mata to 5 nowych drzew i kolejny krok w ocaleniu ziemi!

Korek z którego pochodzą nasze produkty  pozyskiwany jest w procesie okorowania pni drzew, których kora stopniowo naturalnie odrasta a jego ekstrakcja nie szkodzi drzewu. Oznacza to, że drzewa te żyją ponad 200 lat będąc naszą zieloną alternatywą dla lepszego, czystego i zrównoważonego świata.

To jest nasz przewodni cel, ale co jeszcze możemy zrobić aby  pomóc powstrzymać globalny wzrost temperatury poniżej kluczowego limitu 2 °C? 

Bilion drzew na ziemi! 

Dlatego razem z Wami oraz fundacją “The Trilion Tree Campaign”

chcemy zmieniać świat na lepsze www.trilliontreecampaign.org

To jest cel kampanii Trilliontrees : 

Obecnie na całym świecie istnieją trzy biliony drzew. Na świecie jest miejsce dla nawet 600 miliardów dojrzałych drzew bez konkurowania z gruntami rolnymi. Aby przywrócić te drzewa, musimy posadzić co najmniej bilion drzew, ponieważ niektóre nie przetrwają. Ponadto musimy chronić 170 miliardów drzew w bezpośrednim ryzyku zniszczenia. Są to kluczowe magazyny węgla i ekosystemy niezbędne do ochrony różnorodności biologicznej.

Bilion drzew może wychwycić 25% wszystkich emisji CO2 wytwarzanych przez człowieka, a tym samym pomóc utrzymać globalny wzrost temperatury poniżej kluczowego limitu 2 ° C.”

Feel the difference and Make the difference!