Czyszczenie maty

Jak czyścić matę korkową?

Jak czyścić matę korkową to dość często zadawane pytanie. Mata korkowa jest jednak łatwa w pielęgnacji. Wystarczy, że po ćwiczeniach przetrzesz ją mokrą ściereczką. Corkamor jest odporna na pot i nie pozostawia po użytkowaniu nieprzyjemnego zapachu. W żadnym wypadku nie pierz naszej maty i do jej czyszczenia nie stosuj detergentów niewiadomego pochodzenia. Nie zwijaj jej nigdy również mokrej. Poczekaj aż sama wyschnie w pokojowej temperaturze. Dzięki regularnemu czyszczeniu, najlepiej po każdym jej użytkowaniu, twoja mata posłuży Ci przez długi czas.

Mata korkowa. Pielęgnacja maty do ćwiczeń

Warstwa korkowa maty Corkamor jest również antybakteryjna i nie tworzy się na jej powierzchni grzybnia. Przez to jest jedną z najbardziej higienicznych dostępnych na rynku mat. Daje to zielone światło dla użytkowania przez alergików. Dzięki temu ta ekologiczna mata nie potrzebuje silnych środków do pielęgnacji. Wszystko w zgodzie z naturą.

Jak myć matę do jogi?

Jeżeli zależy Ci, żeby umyć swoją matę korkową specjalnym płynem, polecamy zrobienie własnej, ekologicznej mikstury w domu. Specyfik będzie czekał już gotowy po każdym treningu. Nie jest on wcale trudny do wykonania. Wystarczą trzy składniki, żeby cieszyć się czystą i przygotowaną na dalsze użytkowanie matą.

  1. W pojemniku z końcówką ze sprejem wymieszaj roztwór 3/4 wody oraz 1/4 octu.
  2. Dodaj do niego kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Dzięki temu każdy trening będzie kojarzył Ci się z czymś przyjemnym. Prawdziwa uczta dla duszy i ciała.
  3. Po treningu spryskaj delikatnie matę roztworem i przetrzyj ściereczką. Pozostaw do wyschnięcia.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, nasza mata naprawdę przetrwa zarówno piasek na Bali, przedsionek w Chałupach, czy deski tarasu na Sri Lance. Wszystkie lokalizacje zostały przez nas osobiście przetestowane.

Przejdź do sklepu ->