O nas

Korek i jego magiczne zastosowania poznałam podczas odkrywania uroków malowniczej Portugalii. Kraj ten ma szczególne miejsce w moim sercu, ponieważ jestem z nim rodzinnie związana. To dzięki niej odnalazłam w sobie pasję do tworzenia produktów, w które wierzę i które w pełni mogę komuś polecić.

Amor oznacza po portugalsku miłość. 

Cork amor to miłość do korka, która jestem pewna, że zostanie odwzajemniona przez każdego.

Kiedy po raz pierwszy zapoznałam się z tym tworzywem, wiedziałam, że nasza znajomość się rozwinie. Wyroby z korka są lekkie, miękkie i naturalne w dotyku. Korek pachnie lasem, jest przyjazny dla środowiska oraz w pełni odnawialny. Wszystkie te cechy sprawiły, że zakochałam się w tym materiale i jego wspaniałych możliwościach. Zapragnęłam tworzyć z niego dobre jakościowo produkty, które posłużą na lata. Tym samym chcę także dorzucić swój wkład w troskę o środowisko oraz matkę naturę. Korek jest bardzo trwały i z pewnością wyroby z niego potowarzyszą komuś niejeden sezon. Wierzę, że nawet ten mały, lecz świadomy, krok jest w stanie zmniejszyć produkcję niepotrzebnych tworzyw, które później rozkładają się latami.

Jak pozyskuje się korek? 

Korek pozyskuje się podczas procesu odkorkowania pni drzew. Kora, która je obrasta, z czasem odrasta, co oznacza, że pozyskiwanie tego tworzywa nie szkodzi środowisku. Drzewo spokojnie sobie rośnie, nic na tym nie tracąc. Materiał ten jest więc doskonałą alternatywą dla lepszego i zrównoważonego świata. Wszystko w zgodzie z naturą. 

Witamy Cię serdecznie w Corkamor! 

Jestem szczęśliwa, że mogę Ci przedstawić nasze pierwsze produkty. 

Poczuj miłość do korka i ciesz się jego magicznymi właściwościami. Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Corkamor

Ekologiczne i trwałe maty stworzone z miłości do korka