Właściwości korka

Dlaczego korek jest najlepszym materiałem:

drzewokorkowe

Mata do ćwiczeń Corkamor składa się z 2 elementów - Korka i Kauczuku. Każdy z nich wytworzony jest w ekologiczny i etyczny sposób. Maty korkowe wykonane są w 100% z naturalnych materiałów, co czyni je nieszkodliwymi dla środowiska. Korek pochodzi z portugalskiego dębu korkowego, kauczuk z miazgi figowca.. Naszym priorytetem jest tworzenie produktów, które będą szły w parze z matką naturą. Nie szkodziły jej, a wręcz tworzyły symbiozę zgody i harmonii. 

Ekologiczna mata do ćwiczeń

Mata korkowa do ćwiczeń doskonale sprawdzi się nie tylko na zajęciach jogi, czy medytacji. Górna warstwa maty, czyli warstwa wierzchnia, podkład korkowy, jest miękki oraz bardzo trwały. Nie kruszy się, ani nie pęka. Co ciekawe, dzięki swoim właściwościom, mata korkowa jest zawsze ciepła w dotyku. Doskonale izoluje ciepło oraz zapewnia walory akustyczne. Dolna zaś wykonana jest z naturalnego kauczuku. Obie warstwy mają łącznie grubość, 4 mm. Nie jest to jednak zaleta wyłącznie wizualna. Mata jest dzięki temu elastyczna i przyjemna w użytkowaniu. Jest także bardziej komfortowa, niż jej grubsze, plastikowe odpowiedniki. 

Mata do zabawy dla dzieci z korka

Mata korkowa dla dzieci, a raczej nasz korkowy dywanik, będzie idealnym dopełnieniem każdego dziecięcego pokoju. Corkamor zapewnia stabilność i pełen komfort użytkowania. To, co właśnie wyróżnia nasze maty, to jakość portugalskiego korka oraz poczucie pełnego kontaktu z naturą ze względu na użyte do jej wykonania w pełni naturalne tworzywa. Mata dla dzieci Corkamor jest antypoślizgowa, co sprzyja oczywiście bezpiecznej zabawie. 

Zaufało nam już wiele rodziców, za co jesteśmy im niezmiennie wdzięczni! Wierzymy, że rozwój dziecka w zgodzie z naturą od wczesnych lat dziecięcych gwarantuje większe korzyści w dorosłym już życiu.

Mata dla dzieci. Metoda Montessori

Metoda włoskiej lekarki Montessori zakłada, że wychowanie dziecka powinno odbywać się w zgodzie z otaczającym człowieka środowiskiem. Dziecko powinno poznawać świat i dorastać koegzystując z naturą, stymulując przy tym wszystkie bodźce. W ośrodkach edukacyjnych, które opierają swoją metodę nauki na programie Montessori nie znajdziesz szkolnych ławek, czy krzeseł. Zamiast nich do siedzenia wykorzystuje się pledy, dywaniki lub specjalne maty. Mata korkowa dla dzieci Corkamor jest więc zgodna z tymi zasadami i doskonale nada się dla każdego dziecka już od pierwszych chwil jego życia.

Corkamor. Wierzymy, że każde dziecko powinno mieć szansę na lepszą przyszłość